12 Přemístění a výstavba nového nádraží ve městě Innichen / San Candido v severní Itálii má záměr vytvořit zcela nové přepravní centrum v těsné blízkosti pěší zóny a historického jádra města. Kromě vlakového nádraží zde vznikne nové nádraží autobusové, půjčovna kol a parkoviště.

12

Tento projekt byl vyvolán potřebou zásadně zlepšit dopravní poměry v daném místě. Kromě výše zmíněného dopravního uzlu jsou řešeny i potřeby chodců a cyklistů. Centrálním místem projektu je náměstí, které propojuje obě strany vlakového nádraží a umožní tak volný pohyb chodců a cyklistů. Nový podchod tvoří přirozené rozšíření náměstí. Právě v tomto místě lze nalézt centrální čekárnu, která slouží pro vlakové a autobusové nádraží zároveň. Samozřejmostí je úschovna pro kola, výtahy a schodiště pro přístup k nástupišti. Na východním okraji náměstí se táhne dlouhá rampa, která spojuje úroveň náměstí s úrovní vlakového nádraží. Pod ní vzniká prostor pro malé komerční prostory, jako jsou kavárny a kanceláře.

 12

Vzniká tak propojení centra města s jeho ostatními částmi města a zároveň prostřednictvím příměstských spojů i s okolními obcemi. Zároveň dojde k přiblížení zdejších památkově chráněných historických objektů turistům. Návrh náměstí začleňuje cenný starý kostel ale i řeku, která tudy protéká.

12

Celkově se jedná o inovativní koncepci sdíleného prostoru, kde všichni účastníci "silničního" provozu mají stejná práva a jednají podle situace. K tomuto účelu došlo k diferenciaci povrchů tak, aby byly jednotlivé koridory a zóny snadněji identifikovatelné. Zároveň byl vybrán vhodný městský mobiliář a systém osvětlení.  Většina náměstí je tvořena malými podlouhlými žulovými bloky. Lavičky jsou kovové s dřevěným sedákem. V prostoru náměstí mají být pořádány i jarmarky a trhy.

 

  12  12  12 12  12 12

 

  • Návrh: Plasmastudio + Groundlab
  • Design Team: Ulla Hell, Jose Alfredo Ramirez, Clara Oloriz, Peter Karl Pichler, Leila Meroue, Carmen Frances, Laura Riano, Juan Torres, Marta Musial, Anna Vyazovskay
  • Lokalita: Innichen / San Candido, Itálie
  • Rok: 2013 a dále
  • Oblast: 7860 m2
  • Klient: STA, Südtiroler Trasportstrukturen AG

 


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.