1V Turíně zapustil kořeny nový dům dotvořený stromy. Nosná konstrukce, která je z oceli, vytváří nepravidelný přehršel různých zákoutí a teras, které jsou využity pro masivní květináče, v nichž rostou stromy, zelené střechy a jezírka. Kovová konstrukce místy připomíná kmeny stromů a splývá s živými stromy. Myšlenkou bylo vytvořit přímo v rámci budovy živý les, respektive navodit myšlenku, že je dům umístěn na stromech tak, jak o tom sní malé děti.

1Historie města Katovice je úzce svázána s hornictvím a těžkým průmyslem, které do značné míry přetvořily i krajinu. Průmyslové komplexy a budovy jsou zde již vnímány jako přirozené nebo dokonce jako kulturní dědictví svého druhu.

Městský stadion Konya City Stadium se nachází v severní části města, 9 km od centra města o rozloze 450.000 m2. Záměrem je vybudovat areál zahrnující sportovní halu, plavecký bazén, veledrom a veřejné prostranství.

1Klášter Sant Francesc (sv. Františka) se nachází v malém katalánském městečku Santpedor a byl postaven na počátku 18. století františkány. V roce 1835 jej mniši a kněží opustily a klášter začal postupně chátrat. Plíživé chátrání budovy skončilo demolicí většiny budov v roce 2000. Zůstal stát pouze kostel, ale v úplně žalostném stavu. Projekt renovace již nepočítá s navrácením církve do zdí kláštera. Kostel má do budoucna sloužit jako multifunkční kulturní zařízení.

stockholm-FOWELIN-5
Na adrese Strömkajen ve Stockholmu byly v roce 2013 otevřeny nové budovy terminálů Marge ARKITEKTER. Jsou určeny cestujícím mířícím na ostrovy Stockholmu a jsou umístěny v jedné z nejnavštěvovanějších oblastí města - naproti královskému paláci, vedle Grand hotelu a Národní galerie umění - tedy v místě značné koncentrace turistů proudících do těchto míst.


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.