1Historie města Katovice je úzce svázána s hornictvím a těžkým průmyslem, které do značné míry přetvořily i krajinu. Průmyslové komplexy a budovy jsou zde již vnímány jako přirozené nebo dokonce jako kulturní dědictví svého druhu.

Muzeum se nachází v areálu bývalého dolu "Varšava" a je přímo přiléhající k centru města. Muzeum nabízí širokou škálu různých expozic, které zčásti využívají původní konstrukce a terén. Větší část muzea se však skrývá pod zemí. Navazuje tím na hornickou historii. Pouze abstraktní skleněné kostky, které propouští denní světlo, a několik dalších objektů technického zařízení areálu jsou viditelné zvenku a harmonicky zapadají do souboru stávajících historických objektů.

1

Nově vytvořená síť cest, náměstí a zelených ploch vede ke vzniku elegantně postaveného, živého a veřejného místa oddychu. Prostřednictvím nově zbudovaného výtahu mohou návštěvníci vyjet na vrch těžební věže, kde je příjemný rozhled.

1

 

Technická data

 • adresa: Katowice, Polsko
 • zhotovitel: Budimex S.A.
 • projekt: Riegler Riewe Architekti 2007-2011
 • spolupracovali: Paulina Kostyra-Dzierżęga, Anna Zbieranek, Markus Probst, Nicole Lam, Mikołaj Szubert-Tecl, Lavinia Floricel, Minoru Suzuki, Bettina Tóth, Bartłomiej Grzanka, Tomasz Kabelis-Szostakowski, Dorota ŻZurek, Paweł Skóra, Firma Inżynierska Statyk
 • výměra: 27 332m2
 • podlahová plocha: 25 067m2
 • zastavěná plocha: 3 343 m2
 • obestavěný prostor: 228 702m3
 • výstavba: 2011-2013
 • cena: 65 000 000 EUR
 • cena za m2: 2 597 EUR
 • foto: Wojciech Krynski a Paolo Rosselli

 

1


O projektantovi

"Naše architektura není architektura postavená z obrazů, ale vytváří struktury, které jsou otevřené a přesné zároveň".

Od svého založení v roce 1987 byl přístup RIEGLER Riewe architektů zaměřen spíše na proces, než na výrobku - v čele s přesvědčením, že dobře koncipované a použitelné architektonické koncepty usnadňují realizaci. Riegler Riewe mají zájem především o konfrontaci a souvislosti se sociokulturním prostředím v přístupu k architektonické a urbanistické problematice plánování. Ve své snaze začlenit sofistikované architektonické řešení s inovativním technickým konceptem chápou proces navrhování stavby jako interdisciplinární úkol sdružující přední odborníky pro dosažení vysokého stupně udržitelnosti, jakož i nákladové efektivnosti.

Riegler Riewe architekti získali velmi dobrou pověst nejen v Rakousku, ale i v mnoha jiných zemích. V důsledku toho byli Riegler Riewe architekti pozváni na soutěže v Rakousku, Itálii, Německu a Švýcarsku.

Práce architektů znají v Rakousku, USA, Německu, Anglii, Francii, Švýcarsku, Argentiny, Španělska, Polska a Japonska. Florian Riegler a Roger Riewe přednášeli v Evropě, USA, Kanadě, Argentině, Koreji a Japonsku.

Většina projektů, které byly realizovány Riegler Riewe architekty, obdrželi na hlavních národních a mezinárodních architektonických soutěžích ocenění.

http://www.rieglerriewe.co.at


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.