vzd2 g1 V první části článku bylo zmíněno, že vzduchotěsnosti OSB mohou být odlišné pro různé výrobce. Toto bylo ukázáno pomocí aplikace prvků OSB na výslednou hodnotu intenzity výměny vzduchu n50. Bylo řečeno, že zahraniční výrobce nabízí prvky s lepší vzduchotěsností. Toto tvrzení je obecně známé i mezi odborníky na měření vzduchotěsnosti budov.

vzd1 g1V poslední době jsou díky rozvoji pasivní a nízkoenergetické výstavby kladeny přísnější požadavky na obalové konstrukce budov. Požadavky jsou kladeny především na tepelně vlhkostní chování obalových konstrukcí. Aby konstrukce správně fungovali, je již několik let zavedený požadavek na jejich vzduchoizolační vrstvu.

staveniste-3Energeticky úsporné stavby si na našich ulicích vydobyly nepřehlédnutelné místo. Vedle novostaveb v nízkoenergetickém či pasivním standardu se setkáváme s energetickými sanacemi stávajícího bytového fondu. Stavební komponenty, jejich zabudování či technologii, které se ještě před několika málo lety nepoužívaly, tedy potkáváme na každém kroku. Navazující, léty zažité postupy jsou však nahrazovány jen pozvolna. To má dopad nejen na kvalitu stavby, nýbrž i na celkovou organizaci výstavby a v neposlední řadě i na ekonomickou stránku projektu.

Podobně, jako se hovoří o nízké hladině výsledné kvality řady stavebních děl realizovaných v osmdesátých letech 20. Století, narážíme na případy nekvalitní realizace i nyní. V době pokročilých stavebních materiálů, širokého sortimentu stavebních dílců, pokročilé certifikace, školení pracovníků a instruktážních videí je na místě otázka, proč. Všeobecné konstatování žalostného stavu věci je časté. Ale jak z toho ven?

1Mimořádně aktuálním tématem současného stavebnictví jsou termovizní měření. Nabídkami termovizního měření se hemží internet v takové míře, že by se mohlo zdát, že veškerá diagnostika stavební konstrukce se odehrává v drahé krabičce – termokameře. O tom, proč se ceny služeb termovizní diagnostiky liší a jak je důležité, kdo onu drahou krabičku drží v ruce, pojedná následující článek.


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.