vzd2 g1 V první části článku bylo zmíněno, že vzduchotěsnosti OSB mohou být odlišné pro různé výrobce. Toto bylo ukázáno pomocí aplikace prvků OSB na výslednou hodnotu intenzity výměny vzduchu n50. Bylo řečeno, že zahraniční výrobce nabízí prvky s lepší vzduchotěsností. Toto tvrzení je obecně známé i mezi odborníky na měření vzduchotěsnosti budov.

vzd1 g1V poslední době jsou díky rozvoji pasivní a nízkoenergetické výstavby kladeny přísnější požadavky na obalové konstrukce budov. Požadavky jsou kladeny především na tepelně vlhkostní chování obalových konstrukcí. Aby konstrukce správně fungovali, je již několik let zavedený požadavek na jejich vzduchoizolační vrstvu.

1Mimořádně aktuálním tématem současného stavebnictví jsou termovizní měření. Nabídkami termovizního měření se hemží internet v takové míře, že by se mohlo zdát, že veškerá diagnostika stavební konstrukce se odehrává v drahé krabičce – termokameře. O tom, proč se ceny služeb termovizní diagnostiky liší a jak je důležité, kdo onu drahou krabičku drží v ruce, pojedná následující článek.

Předešlé díly (díl I., díl II.) miniseriálu o bezkontaktním měření teploty jsme věnovali rozdělení hlavních metod s popisem jejich vlastností a použití. V dnešním díle se budeme zabývat speciálními případy měření a praktickými ukázkami použití termovize.

termo-2-2Někteří čtenáři poněkud znejistí, když po přečtení nadpisu a prvním letmém prohlédnutí článku zjistí, že se bude hovořit o bezkontaktních teploměrech. Může se zdát, že termovize a infrateploměry spolu nesouvisí, neboť pouze termokamery poskytují barevné obrázky pro pozdější zpracování. Tento článek ukáže, že tomu tak není a podobně, jako předešlý díl věnovaný tomuto způsobu měření teplot, poukáže na časté chyby při užívání infrateploměrů.  


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 



Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.