Městský stadion Konya City Stadium se nachází v severní části města, 9 km od centra města o rozloze 450.000 m2. Záměrem je vybudovat areál zahrnující sportovní halu, plavecký bazén, veledrom a veřejné prostranství.

Doprava je zajištěna železnicí, osobními vozidy a veřejnou dopravou. Konya City Stadium je navržen s přístupem harmonizovat tradiční kulturní prvky s moderními. Exteriér stavby je v bílo-zelené barvě, která symbolizuje místní fotbalový tým. Konstrukce je založena na kritériích UEFA. Celková kapacita stadionu 42.000 návštěvníků je rozdělena jako dolní a horní na tribuny a dále pak na východní, západní, jižní a severní sektor. Každý sektor disponuje dostatečným počtem toalet a občerstvení.

Fotbalové hřiště je pokryto umělým povrchem, který je zahříván podle FIFA a UEFA kritérii. Horní část je pokryta moderními materiály, které umožňují různé funkční využití. Tribuny jsou vytvořeny z masivního železobetonu. Střecha a fasády jsou vyrobeny z oceli, kompozitního materiálu, quadroclad panely. Byl využit hliníkový zámkový systém a solární Olimpic polykarbonát v barvách tónovaných do zelené. Materiál definuje formu, zajišťuje odtok vody ze střechy a fasády. Na stěnách a na stropě jsou použity odolné, robustní a snadno se čistící estetické materiály.

Sportovní šatny, tréninkové plochy, rozhodčí a další prostory včetně různě veklikých místností pro média a VIP vchody jsou plánovány na západní tribuně, která je také hlavním nosným prvkem. Technické jednotky a kanceláře jsou také v této oblasti. Vzdálenost tribuny od hřiště je mezi kolem 10ti metrů. Nejvzdálenější publikum od fotbalového hřiště je plánováno na 90 m od středu. Publikum, média, společenská místnost, VIP, sportovci a bezpečnostní služba mají vzájemně oddělené vchody a komunikační prostory. Oddělené vstupy mají i jednotlivé sektory tribun.

 

Parametry stavby:

  • Lokalita: Konya / TURECKO
  • Rok: 2012
  • Doba výstavby: 2013-2014
  • Kapacita: 42.000 návštěvníků
  • Plocha: 250.000 m2
  • Celková podlahová plocha: 90.000 m2
  • Klient: Konya Metropolitan Municipality
  • Fotograf: Sarıdağlar Company / Konya Metropolitní Municipality / Bahadir Kul Architects
  • www.bahadirkul.com

 

 


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.