© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKTEFFEKT získal 1. cenu v soutěži o přeměnu opuštěného vlakového depa do živé kulturní a sociální platformy pro pouliční sporty, tvořivost a komunitní sbližování. Multifunkční kulturní centrum je vytvořeno tak, aby po celý rok soustředilo pouliční sportovní a kulturní aktivity.

Skateboarding je jedním z nejrychleji se rozvíjejících sportů v západním světě. Vznikl v ulicích spontánně a neorganizovaně, měl charakter podzemního sportu a nehodil se do žádného ze stávajících konvenčních sportovišť. Dnes se však požadavky na tato sportoviště stupňují.

© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT

Záropveň platí, že těžký průmysl vyklízí centra měst a zanechává prázdné nevyužívané pozemky a stavby, která jsou brzy obsazená bruslaři, pouličními umělci a podobně.

Atelier Effekt a jeho vítězný návrh transformuje zvláštní estetiku typické syrové industriální budovy - drážního depa s kolejovou točnou - do zařízení, které podporuje a obejme novou vlnu vznikajících neorganizovaných pouličních aktivit. Výsledkem je synergie živé pouliční kultury a zachování autentického kulturního dědictví.

© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT

Architekt a partner Effekt Tue Foged říká: "Stávající nastavení a atmosféra přetrvá díky intuitivně vytvořeného zadání. Umísťuje hřiště pro pouliční kulturu, která oslavuje společenství a kreativitu, do jedné z nejvýznamnějších historických památek ve městě Esbjerg. To je způsob, jak zachovat a reinterpretovat historický význam. "

© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT

Tento projekt dostal přednost před všemi ostatními lukrativními developerskými projekty.

"Zadání bylo nejednoznačné; Je vůbec možné vytvořit prostor pro neorganizované sporty, kde je spontánní a nepravidelná účast? A můžeme tak učinit, aniž by byla ohroženo kulturní dědictví stávajícího průmyslového prostředí? Věříme, že tento projekt dokázal, že můžeme. Spíše než stavět na čisté ploše - v tomto případě na brownfieldu - jsme se rozhodli recyklovat a reinterpretovat kruhovou typologii depa a přeměnit ji na hybrid průmyslového dědictví a sociálního prostoru. " říká Tue Foged.

© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT

Z architektonického hlediska je nové zařízení přehodnocení stávající struktury - drážní točny na centrální nádvoří. Nové haly jsou umístěny ve stejné geometrii v různých venkovních i vnitřních prostorách, z nichž každý má svou výraznou funkci a projev. Společně tvoří ucelený multifunkční dům pouliční kultury.

Projekt zahrnuje krytý prostor pro skating a bruslení, interiérový a exteriérový basket, taneční centrum, prostory pro DJ a street art, společenské místnosti, správcovnu, kavárnu, kuchyň, šatnu, sociální zařízení a recepci. Všude se nacházejí místa pro odpočinek.

© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT

V srdci budovy je situován velký venkovní společenský prostor, který je zároveň místem vstupu, kde si návštěvník okamžitě získá přehled o celém prostoru.

Sponzor projektu a ředitel dobročinné organizace Realdania Hans Peter Svendler se těší na dokončení první ze tří projektů tohoto typu, která budou postavena v Dánsku:

© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT

"Jsme rádi, že bývalé depo je nyní transformováno do nového unikátního pouličního sportovního prostředí, které bude sloužit jako příklad, jak lze průmyslové objekty přeprogramovat a aktivovat v zcela novým způsobem - zachovat zvláštní atmosféru, charakter a klíčové rysy stávajících průmyslových objektů. "

Bude otevřeno v prosinci 2015.

 

© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT© EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT

 


  • Projekt: Streetmekka Esbjerg
  • Klient: Esbjerg Obec, GAME Dánsko, Realdania, Trygfonden
  • Spolupracovníci: Masu Planning, Luke Jouppi (Beaver ConcreteBeton), Ramboll, VestByg
  • Místo: Esbjerg, Dánsko
  • Velikost: 2800 m2
  • Rok: 2014
  • Status: 1. cena, Ve výstavbě
  • Team: Tue Hesselberg Foged, Sinus Lynge, Mikkel Bogh, Christoffer Gotfredsen, Gorka Calzada Medina, Filipa Pita, Evgeny Markachev, Yulia Kozlova, Karl-Magnus Boasson, Monica Rafajová, Barbora Jandová, Ewa Kurlanc, Saskia Wolf
  • Fotografie: © EFFEKT GAME Esbjerg Tę EFFEKT

 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 


Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.