logo setrnebudovyKonference ukáže globální přistup i lokální ambice v šetrném stavebnictví a architektuře. Hlavní zahraniční hvězdou konference Šetrné budovy 2014, jejíž 4. ročník proběhne 25. září v hotelu Hilton Prague, bude architekt a partner Rafe Bertram z proslulého londýnského ateliéru Foster + Partners. Na konferenci představí udržitelnost v praxi špičkového studia, což se netýká jen projektů, ale i způsobu života 1000 zaměstnanců ateliéru. Foster + Partners jsou ověnčeni řadou prestižních cen a mají na svém kontě projekty od mrakodrapů v New Yorku, Londýně nebo Hongkongu, přes obří letiště v Pekingu a Ammánu, až po futuristické urbanistické koncepty, jachty nebo nábytek.

 

Tlak na energetickou efektivitu, nízkou uhlíkovou stopu staveb nebo hospodárné nakládání s vodou je u projektů Foster + Partners již samozřejmostí. Tyto dlouhodobé zkušenosti s šetrností nyní umožňují ateliéru řešit komplexnější výzvy: O málo vyšší energetická náročnost někdy uspoří v projektech obrovské množství CO2. Adiabatické chlazení má sice nižší spotřebu energie, ale zvyšuje spotřebu vody. Rafe Bertam ukáže, jak se v takové komplexnosti orientovat a správně rozhodovat. Foster + Partners se zároveň zaměřují na maximální udržitelnost ve vlastním fungování. Na přednáškách zazní, jak udržitelnost vypadá v každodenní praxi. Hvězda z Londýna dává sice konferenci Šetrné budovy 2014 silný zvuk, ale nebude to jediná inspirace. Kontrastem ke globálnímu záběru Foster + Partners bude silný důraz na lokální ambiciózní projekty, které konference ukáže. V sekci věnované udržitelnému rozvoji měst představí Clément Duclos, manažer společnosti VCES, projekt nového centra Prahy Radotín, který přináší silné prvky udržitelnosti. Firma VCES je generálním partnerem konference a k rámci výstavy ukáže mimo jiné zajímavé inovace.

Dvě konferenční sekce se budou věnovat praktické realizaci českých projektů v BIM (Building Information Modeling), konkrétně zadávání zakázek pro BIM a spolupráci profesí při návrhu budov v BIM. Zde se představí česká špička, která je v této oblasti nejdále. Odbornou záštitu nad tématem BIM převzala firma Autodesk.

Důležitým klíčovým slovem dnešního stavitelství (od urbanismu po užívání jednotlivých budov) je konektivita. Tomuto fenoménu se bude konference věnovat s německým architektem Martinem Haasem, který je členem představenstva Německé rady pro šetrné budovy, a odborníky společnosti Cisco Systems. A aby toho nebylo málo, konference se bude zabývat i zadáváním veřejných zakázek na pasivní budovy nebo sociálnímu zadávání a inovacím ve stavebních p roduktech a technologiích.

Praha, 8. 8. 2014

Více informací:

  • Jaroslav Pašmik - ředitel pro komunikaci a rozvoj projektů
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 774 457 909
  • www.setrnebudovy.cz
  • www.czgbc.org

 

2014-bim-loga


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.