2014-10 10Čtvrtý ročník mezinárodní konference Šetrné budovy 2014 proběhl 25. září v hotelu Hilton Prague. Na této prestižní akci se představili mluvčí z více něž pěti zemí Evropy včetně Francie, Velké Británie nebo Německa. Celkově se konference zúčastnilo 251 osob. Mezi návštěvníky byli zastoupeni investoři a developeři, architekti a projektanti, technologické firmy, stavební společnosti, výrobci a dodavatelé nebo státní správa. Čtvrtinu návštěvníků tvořili manažeři s rozhodovacími pravomocemi.

Význam konference podtrhla podpora důležitých komerčních partnerů ze sféry stavebního byznysu a technologií v tomto složení: Generální partner: VCES, a.s., hlavní partner: CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o., odborný partner: AUTODESK spol. s r.o., partneři: 4Projects, Armstrong, Hormen s.r.o., IPR, Kinnarps, a.s., LAUFEN CZ s.r.o., Len+k architekti s.r.o., Penta Investments, s.r.o., Schneider Electric, a.s., Skanska, UKTI, WAGO-­‐Elektro spol. s r.o., Zumtobel Group.

Atmosféra akce byla účastníky hodnocena průměrně 8,8 body, program 7,9 body a celková organizace 9 body (vždy z deseti možných). Z hlediska plenárního programu bylo nejlépe hodnoceno vystoupení Rafe Bertrama z ateliéru Foster + Partners. Z paralelních sekcí se nejvíce líbily sekce BIM v ČR, Sekundární trh komerčních nemovitostí a Případová studie Florentinum.

Čtvrtý ročník konference potvrdil svou přitažlivost pro investory, developery a finanční instituce. Z těchto segmentů se akce zúčastnili mimo jiné zástupci CPI Property Group, JRD, KKCG Group, Penta Investments, PDM Group, PSJ Invest, REICO investiční společnost České spořitelny, Sekyra Group, Skanska Property Czech Republic, Československé obchodní banky nebo Komerční banky.

Program konference byl unikátní inspirací na poli šetrné výstavby, inovací a osobního přístupu k udržitelnosti. V dopoledních hodinách hovořil Rafe Bertram z Foster + Partner o praxi špičkového ateliéru nejen co se týká navrhování budov, ale také o zapojení zaměstnanců do udržitelného myšlení firmy, o dlouhodobém monitoringu budov a kontinuálním zlepšování. Aurélie Cleraux ze společnosti Bouygues Batiment International (v Česku tato firma operuje pod názvem VCES a.s.) představila jedinečný pohled na komplexní rozvoj udržitelných měst včetně ukázky tzv. autonomního města, které je nezávislé z hlediska potřeby energií a tepla, vody a zpracování odpadu. VCES a.s. dále představil ambiciózní plán rozvoje Prahy 16 Radotín a zástupci Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy na to navázali ukázkou strategického plánu rozvoje metropole.

V odpoledních hodinách proběhlo 8 paralelních sekcí. Největší zájem byl o sekce BIM v ČR, které uvedly problematiku zadávání zakázek a kolaborace profesí v procesu Building Information Modeling. Na těchto panelech byl zastoupen téměř plný hodnotový řetězec projektů včetně architektů, projektantů, developerů, vlastníků a dodavatelů technologií. Dobrou návštěvnost měly také sekce Konektivita v architektuře a stavebnictví, Inovace a novinky, Úspory v budovách státu a Případová studie Florentinum.

„Konference Šetrné budovy si za 4 roky své existence vybudovala v Česku silnou bázi podporovatelů a účastníků. Jejich neutuchající zájem ukazuje, že šetrné stavebnictví je zajímavý trh s možností růstu,“ říká ředitelka České rady pro šetrné budovy Simona Kalvoda a dodává: „Trend výstavby certifikovaných budov a budov v pasivním standardu tento růst jednoznačně dokazuje. Jak ale dokládá letošní ročník konference Šetrné budovy, zájem se posouvá k řešení celých urbanistických celků, a to nejen z hlediska energetiky, ale také co se týká hospodaření s vodou, nakládání s odpady nebo akcentu na sociální stránku udržitelnosti.“


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.