2015 11 1Největší setkání výrobců, dodavatelů, odborné veřejnosti a zákazníků z oboru střech nabídne již po osmnácté veletrh STŘECHY PRAHA, nejvýznamnější středoevropský veletrh pro stavbu a renovace střech.

Souběžně se koná veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků ŘEMESLO PRAHA a veletrh úspor energií SOLAR PRAHA. Akce proběhnou 21. – 23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

Předchozího ročníku veletrhu se zúčastnili klíčoví výrobci a dodavatelé střešních materiálů, dřevěných konstrukcí, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, fasádních systémů, nářadí a strojů, včetně firem nabízejících solární systémy. Zájem firem o účast na dalším ročníku roste, což reflektuje opakovaně naplněné výstaviště žádanou cílovou skupinou návštěvníků se zájmem o střechy, rekonstrukce a úsporné bydlení.

NA CO SE MOHOU VYSTAVOVATELÉ I NÁVŠTĚVNÍCI TĚŠIT?

„Kromě tradičních a oblíbených projektů jako jsou bezplatná poradenská centra pro všechny oblasti

výstavby a úspory energií, centrum fasád, přednášky, fóra, prestižní soutěže či praktické ukázky řemesel připravujeme nová témata a s tím související celkové rozšíření veletrhu“, uvádí Jitka Šefránková, ředitelka veletrhu.

KONFERENCE, FÓRA I NOVÝ SOUBĚŽNÝ VELETRH

Proběhne řada prestižních konferencí (Izolace 2016 – Obvodové pláště a stavební fyzika, Navrhování a realizace zateplení staveb, Plechové střešní krytiny). Nový obsah obohacený o zkušenosti ze zahraničí bude mít Fórum Dřevěné konstrukce střech, které pořádá ČKAIT, odborný partner veletrhu. Nově bude pojato téma využití dřeva nejen ve stavebnictví, ale ve všech oblastech života v rámci projektu Cesty dřeva (pořádá ABF).

ROZŠÍŘENÍ VELETRHU O DALŠÍ VÝSTAVNÍ HALU

Veletrh se zvětšuje o další halu, kde bude probíhat soutěžní přehlídka stavebních řemesel a množství praktických ukázek nejen stavebních řemesel. Cílem je zvýšit zájem veřejnosti a budoucích řemeslníků o stavební učební obory a rozšířit základnu kvalifikovaných řemeslníků v ČR.

NEJVĚTŠÍ ČESKÉ SETKÁNÍ ŘEMESLNÍKŮ a VYHLÁŠENÍ ROKU 2016 ROKEM ŘEMESEL

V rámci 4. ročníku veletrhu pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků Řemeslo Praha bude návštěvníkům k dispozici atraktivní program. Pokračuje projekt Fandíme řemeslu a navíc významný partner veletrhu, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, intenzivně pokračuje v ofenzivě na podporu drobných živnostníků a vyhlašuje rok 2016 ROKEM ŘEMESEL. Jeho předkolem bude velká podzimní kampaň, zaměřená na řemesla v regionech. Na veletrhu bude připravena společná expozice řemeslných cechů. K dispozici bude poradenství pro začínající podnikatele a zazní také řada podnětných přednášek na aktuální témata, jako jsou kvalita konkrétních řemesel v ČR, trendy v porovnání se zahraničím, jak si vybrat řemeslníka, perspektiva řemesel či změny v legislativě. Těšit se můžete na praktické ukázky řemesel a řadu novinek z oblasti nářadí a nástrojů.

PRESTIŽNÍ SOUTĚŽE

15. jubileum oslaví soutěž ZLATÁ TAŠKA o nejlepší exponáty veletrhu. Pokračuje soutěž o nejlepší Střechařský inzerát, k níž nově přibude soutěž Pour Féliciter o nejoriginálnější PF 2016. Udělena bude také Cena Cechu KPT ČR o nejlepší klempířské, pokrývačské a tesařské dílo roku 2015.

SOLAR PRAHA

Bohatý program nabídne i souběžný veletrh úspor energií a obnovitelných zdrojů Solar Praha, který se bude věnovat novelám Energetického zákona a zákona o podporovaných zdrojích, zkušenostem z programu Nová zelená úsporám, opatřením na snížení administrativní i finanční zátěže pro malé solární výrobce a rozvoji střešních fotovoltaických elektráren. Novinkou bude konference Energetická soběstačnost v domácnostech.

Více informací najdete na www.strechy-praha.cz.

 

2015 11 1


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.