2016 11 dav 03Zájem o účast na veletrhu STŘECHY PRAHA 2017 předčil očekávání. Lídři trhu jsou již všichni přihlášeni, stejně jako řada nových vystavovatelů. Silné zastoupení bude mít po delší době obor plochých střech, který kromě množství vystavovatelů doplní i celodenní konference Izolace 2017 s nosným tématem „Ploché střechy“. Zazní další unikátní témata v doprovodném programu. V souběhu se uskuteční veletrhy ŘEMESLO PRAHA, SOLAR PRAHA a nový projekt PURPO PRAHA. Akce proběhnou 9. – 11. 2. 2017 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

 

 

ÚČAST LÍDRŮ TRHU DOPLNÍ ŘADA ZCELA NOVÝCH VYSTAVOVATELŮ

Největší výrobci a dodavatelé materiálů pro stavby a renovace střech, jakými jsou společnosti Asko, Bauder, Bramac, Fakro, Fatra, HPI, KM Beta, Mediterran, Prefa, Roto, Ruukki, Satjam, Tondach či Velux, jsou již přihlášeni. Obor izolací zastupují například společnosti Juta, Kingspan, Liko-S, Linzmeier, Pur Izolace, Recticel Insulation, Rockwool či Studio Conti. Nově se budou prezentovat firmy nabízející bezpečnostní a ochranné systémy pro práci ve výškách, významný nárůst zaznamenal obor plochých střech. Další skupinu tvoří vystavovatelé z oboru fasádních systémů, solárních systémů, nářadí a strojů. Jejich nabídku doplní firmy z oblasti úsporného bydlení a světa dřevostaveb v rámci souběžných veletrhů For Pasiv a Cesty dřeva.

 

2016 11 bramac

 

BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM

Jedním z hlavních témat bude význam střechy při tvorbě energetického konceptu budovy. Proběhne konference Izolace 2017, odborné fórum Dřevěné konstrukce střech, seminář Údržba a čištění střech a fasád, velký prostor bude věnován střešní fotovoltaice a energetické soběstačnosti. Souběžně probíhající veletrh Cesty dřeva bude tentokrát zaměřen na sruby a roubenky, poprvé bude prostor věnován i nebytovým dřevostavbám. V rámci veletrhu ŘEMESLO PRAHAproběhne vyhodnocení historicky největšího projektu na podporu řemeslného podnikání v ČR - ROK ŘEMESEL 2016, který vyhlásila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Veletržní nabídku nářadí a vybavení pro profesionály i kutily obohatí také expozice řemeslných cechů, ukázky řemesel a užitečné přednášky pro podnikatele a OSVČ.

 

SEMINÁŘE K NOVÉMU PROJEKTU PURPO PRAHA PŘIPRAVENY

Novinkou je projekt PURPO PRAHA z oblasti profesionálního čištění, údržby nemovitostí, renovace střech, fasád a dalších povrchů. V tuto chvíli je již připraven přednáškový program zaměřený na vlastníky a správce nemovitostí, na dodavatele materiálů, výrobků a technologií pro firmy zajišťující komplexní správu budov i na odbornou stavební veřejnost. Renomovaní přednášející představí různé typy povrchů střech z pohledu údržby a čištění, zazní povinnosti majitele a povinnosti zhotovitele, velkým tématem bude údržba v zimním období. Účastníci se dozvědí o nutném zabezpečení při pohybu po střeše. Část věnovaná fasádám se zaměří na způsoby čištění a údržby fasád rodinných domů, bytových domů, administrativních i ostatních budov, včetně prosklených výplní fasád. Řešit se budou možnosti ochrany proti vandalským sprejovým kresbám, znečištění fasád ptáky a soklů psy. Ke všem povrchům budou na základě praktických zkušeností uvedeny příklady účinného způsobu čištění.

 

AKTUÁLNÍ TÉMATA VELETRHU SOLAR PRAHA

Veletrh Solar Praha, který je již 13 let nedílnou součástí odborného veletrhu Střechy Praha, prezentuje alternativní zdroje energie. Jako ekologicky šetrná výroba elektřiny je zde nejvíce zastoupena fotovoltaika a solární termika.

V současné chvíli je vybudování fotovoltaické elektrárny pro zákazníka výhodnější a jednodušší než dříve. Výstavba fotovoltaik je zařazena do programu Nová zelená úsporám a novela energetického zákona platná od 1. 1. 2016 umožňuje domácí výrobu elektřiny (do 10 kWp instalovaného výkonu) již bez nutnosti vyřízení licence od Energetického regulačního úřadu. Prostřednictvím veletrhu Solar Praha mohou firmy využít kumulace zájemců o obnovitelné zdroje energie na jednom místě a nabídnout jim výhodnější výrobu energie ze slunce prostřednictvím malých elektráren na střechách, včetně instalace, servisu i možnosti financování samotné výstavby těchto elektráren. Veletrh nabídne tradičně bohatý doprovodný program, na jehož přípravách se podílí řada významných partnerů. Těšit se můžete na množství aktuálních témat, jakými jsou možnosti výstavby a provozování FVE dle nové legislativy, připojování malých zdrojů do distribuční sítě, možnosti optimalizace spotřeby vyrobené elektřiny, systémy skladování energie z OZE, praktická řešení pro energetickou soběstačnost, nové dotační tituly a možnosti financování výstavby nových FVE. Řešit se budou i nejčastější chyby při instalaci solárních systémů na střeše a fasádě. Sobotní konference „Fotovoltaika, akumulace a nezávislost 2017“ zprostředkuje on-line přenosy z hybridních systémů v reálných příkladech z různých budov v ČR a posluchači se dozvědí, jak správně navrhovat moderní hybridní a ostrovní systémy. Po celou dobu veletrhu bude k dispozici bezplatné Poradenské centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energií.

 

PORADENSTVÍ

V rámci souboru veletrhů bude návštěvníkům k dispozici zdarma Stavební poradenské centrum s podporou ČKAIT a ČVUT v Praze, dále Centrum fasád a Centrum pro úspory energií a alternativní zdroje energie. Novinkou bude Centrum profesionální údržby a čištění povrchů vztahující se k pilotnímu projektu PURPO PRAHA.

 

SOUTĚŽE

Proběhne 16. ročník soutěže ZLATÁ TAŠKA o nejlepší exponáty veletrhu. Pokračují soutěže Cena Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR a Memoriál Jiřího Krmáška, Střechařský inzerát 2016 a PF 2017. Předáno bude Ocenění za řemeslné počiny cechům zapojeným v projektu AMSP ČR „FANDÍME ŘEMESLU“. Návštěvníci budou moci soutěžit o střechu na rodinný dům a další ceny.

www.strechy-praha.cz

 


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.