Lomocubes 03Lomocubes je nový, inovativní a sofistikovaný rezidenční objekt z dílny architektů MPA (Motta Papiani Architetti), který se nachází ve městě Lugano, jehož investorem je podnikatel Alessandro Lo Monaco a který byl dokončen v červenci 2013.

Lomocubes nabízí luxusní byty s výhledem na okolní krajinu Lugana. Lomocubes spojuje interiér a exteriér - z obývacího pokojekaždého bytu je nádherný výhled na jezero. Dům je postavený s využitím kvalitních materiálů a nabízí estetický výsledek s důrazem na transparentnost a průhlednost.

Na návrhu se podíleli MPA Architetti Studio, Giuseppina Motta, Luca Papiani a švýcarský podnikatel Alessandro Lo Monaco (s nímž studio již dříve spolupracovalo na rekultivacích ex průmyslových oblastí v Miláně). Lomocubes se nachází ve strategické poloze mezi Luganem a okresy Massagno, a je vyhrazeno pro náročnou klientelu, která hledá místa, které kombinují špičkovou architekturu s propracovaným prostředím. V důsledku toho řada skleněných kostek ozářených světlem vytvořila nečekané pohledy. Za účelem vytvoření nové perspektivní osy se MPA Architetti rozhodli umístit na schodiště a vstupy do jednotek na zadní  část komplexu. Výsledkem je zdůrazněnná fasáda s arkýři: průhledné skleněné kostky, které by ty spojují s okolím s otevřeným výhledem 270°. Stavba zahrnuje všechny možné vymoženosti včetně široké zahrady s venkovním bazénem, exkluzivní lázně a posilovnu. Hala byla myšlena jako výstavní prostor pro umělecké akce a výstavy, s pohyblivými panely a moderní freskou umělce zvaného Ozmo.

Pro venkovní a vnitřní prostory byly zvoleny materiály jako: přírodní travertin použitý na dlažby společných prostor; přírodní dub na dveře a okna, část vnitřních dlažeb, dveří a nábytku; sklo pro široké výhledy a také měd.

Lomocubes je projekt zaměřený na světla a geometrie: nový způsob života, který je funkční, kreativní a obdařený krásou všude kolem.

Lomocubes 01Lomocubes 01Lomocubes 01Lomocubes 01Lomocubes 01

MPA - Motta Papiani Architetti

Giuseppina Motta a Luca Papiani se oba narodili v roce 1969 a studovali v Miláně, kde založili MPA Architetti Studio v roce 1999. V roce 2012 otevřeli další pobočku v Luganu. Práce MPA Architetti se táhnou od návrhu soukromé rezidence na rekonstrukci bývalých průmyslových prostor. Projekty v Via Savona 97, Via Stendhal 36, Via Morimondo 26 a Via Bugatti 15 představují návrhy renovací v Miláně. V roce 2009 začali projektovat Lomocubes ve městě Lugano, což bylo dokončeno v červenci 2013. Jejich poslední projekt je v současné době ve výstavbě - obytný dům v Canobbio.  Také projektovali 12 villa-rezidenčních komplexů v Morro de Sao Paulu, Brazílie.

 

DALŠÍ INFORMACE:

  • LOMOCUBES Lugano (Švýcarsko)
  • Massagno, Via Sassa 10

 

http://www.mpaproject.ch 


 


Obsah je chráněn autorským zákonem ©

 


Zprávy


kalkulacka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.